OBRAZOVNI PROFIL:  MEHANIČAR POLJOPRIVREDNE MEHANIZACIJE

Mehaničar poljoprivredne mehanizacije popravlja, servisira i kontrolira rad strojeva koji se koriste u poljoprivredi.

Naučit ćeš rukovati, montirati i održavati poljoprivredne strojeve i mehanizaciju (provoditi redovite preglede, dnevno održavanje, popravke strojeva i mehanizacije i probne vožnje).

Tijekom školovanja praktičnu nastavu učenici polaze u školskom strojarskom praktikumu te u tvrtkama ili obrtima. Po završetku školovanja odmah možeš registrirati obrt bez prethodnog polaganja majstorskog ispita.  U obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu znat ćeš samostalno održavati poljoprivrednu mehanizaciju. Moći ćeš raditi u raznim tvrtkama ili većim poljoprivrednim gospodarstvima, a možeš se i doškolovati za rukovanje radnim strojevima, što se upisuje u radnu knjižicu kao novo zanimanje.

Uredan vid. Uredan stereovid. Uredan sluh. Raspoznavanje boja. Uredna funkcija mišićno-koštanog, dišnog i srčano-žilnog sustava. Uredno kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje. Stabilno stanje svijesti i uredna ravnoteža. Uredna funkcija kože na šakama i podlakticama.

Mehaničar poljoprivredne mehanizacije

(Industrijski model obrazovanja - IG 3g)

Osnovna zadaća industrijskih i srodnih programa jest pripremiti učenike za rad u određenom zanimanju te im omogućiti brzo uključivanje na tržište rada. Industrijski model obrazovanja (IG) podrazumijeva izvođenje teorijske i praktične nastave u školskim učionicama, školskim radionicama i industrijskim pogonima. Na kraju školovanja učenici polažu završni ispit i stječu srednju stručnu spremu i određeno zanimanje.

Hrvatski jezik, Matematika i prvi strani jezik

POTREBAN JE DOKUMENT - LIJEČNIČKA SVJEDODŽBA MEDICINE RADA

Popravlja, servisira i kontrolira rad strojeva, aparata i ostalih uređaja

koji se koriste u poljoprivredi, šumarstvu, vrtlarstvu i graditeljstvu.

Također, održava sklopove i sustave navedenih strojeva te motore

s unutarnjim izgaranjem i sustave prijenosa snage.

MPM002.jpg

MPM003.jpg

MPM004.jpg

MPM005.jpg

MPM008.jpg

MPM020.jpg

Osposobljen je za rukovanje, montažu i održavanje poljoprivrednih strojeva i mehanizacije, odnosno provedbu redovitih servisa, dnevnog održavanja, općih popravaka strojeva i mehanizacije te probnu vožnju.

MPM006.jpg

MPM007.jpg

MPM010.jpg

U radu koristi različite aparate i alate uključujući i elektronsku opremu. Potrebno je poznavanje mehaničkih i tehničkih odnosa kako bi uspješno rješavao probleme u radu strojeva.

MPM011.jpg

MPM016.jpg

MPM017.jpg

Za obavljanje ovog posla važna je spretnost i usklađenost prstiju i ruku, uredan vid i uredno opće zdravstveno stanje.

MPM001.jpg

MPM018.jpg

MPM012.jpg

MPM014.jpg

MPM015.jpg

MPM019.jpg

MPM013.jpg

Najčešće radi u zatvorenim servisima, a ponekad i na otvorenom. U vrijeme sezonskih radova, često radi i prekovremeno.

Učit ću o rukovanju, montaži i održavanju poljoprivrednih strojeva i mehanizacije (redoviti pregledi, dnevno održavanje, opći popravci  strojeva i mehanizacije i probna vožnja.

U radu ću koristiti razne aparate i alate uključujući i elektronsku opremu.

Praktičnu nastavu polazit ću u školskom strojarskom praktikumu te u tvrtkama ili obrtima.

mehanicari   IMG_9619

Po završetku školovanja mogu odmah registrirati obrt bez prethodnog polaganja majstorskog ispita.

U obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu znat ću samostalno održavati poljoprivrednu mehanizaciju.

Također mogu raditi u raznim tvrtkama ili većim poljoprivrednim gospodarstvima, a mogu se i doškolovati za rukovanje radnim strojevima, što se upisuje u radnu kao novo zanimanje.

TJEDNI BROJ SATI

TJEDNI BROJ SATI

Tehničko crtanje i elementi strojeva

Elektrotehnika