OBRAZOVNI PROFIL:  POLJOPRIVREDNI TEHNIČAR FITOFARMACEUT

Usvojit ćeš znanja o bolestima, štetnicima i korovima.

Naučit ćeš sve o bolestima, štetnicima i korovima koji u uzgoju bilja čine velike štete i smanjuju prirod. Naučit ćeš kako primijeniti najučinkovitije metode u zaštiti bilja. Upoznat ćeš se s vrstama najsuvremenijih kemijskih sredstava koji se koriste u zaštiti bilja te uvježbati njihovu pravilnu i pravovremenu primjenu u poljoprivrednoj proizvodnji. Naučiti ćeš sve o ustrojstvu poljoprivredne apoteke, blagajničkom poslovanju, načinu komunikacije s kupcima, sve o psihologiji prodaje te tržištu i prodaji asortimana poljoprivredne apoteke prema Zakonu i pravilnicima. Svu tu teoriju moće ćeš uspješno povezati s praksom na nastavnim vježbama u sklopu ekonomskog predmeta. Praktičnu nastavu obavljat ćeš na školskoj ekonomiji koju čine razni praktikumi. Od drugog razreda dio praktične nastave obavljati ćeš i u poljoprivrednim apotekama. Nakon završetka školovanja možeš se zaposliti u poljoprivrednoj apoteci, u rasadniku, sjemenarstvu, u proizvodnji poljoprivredne kulture na vlastitom gospodarstvu, tvornici sredstava za zaštitu bilja ili nastaviti svoje školovanje na visokoškolskim ustanovama.

Uredan vid, sluh, njuh, raspoznavanje osnovnih boja. Uredno kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje. Uredna ravnoteža i stabilno stanje svijesti. Uredna funkcija srčano-žilnog, dišnog i mišićno-koštanog sustava. Uredna funkcija kože na otkrivenim dijelovima tijela.

Poljoprivredni tehničar – fitofarmaceut 4 g.

Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik, Biologija, Kemija i Tehnička kultura

PTF 07.jpg

PTF 25.jpg

PTF 26.jpg

PTF 27.jpg

Znanja i vještine koje ću steći završetkom ovog programa uključuju osposobljavanje za poznavanje bolesti i nametnika da mogu dati ispravan savjet za zaštitu biljnih kultura. Upoznat ću se s pojedinačnim svojstvima pesticida, njihovom primjenom, podjelom i specifičnostima, te djelovanju na čovjekov okoliš. Također ću usvojiti poznavanje uzgoja pojedinih kultura radi primjene alata i repromaterijala u njihovom uzgoju te radi pravilne primjene zaštite bilja. Upoznat ću se s osnovnim pojmovima poljoprivrednog računovodstva, blagajničkog poslovanja, vođenjem evidencija u poljoprivrednoj apoteci i skladištu te s prometom roba (prijem robe, čuvanje, izdavanje, otprema prodaje).

Praktičnu nastavu učenici polaze na školskoj ekonomiji koju čine razni praktikumi. Od drugog razreda dio praktične nastave obavlja se i u poljoapotekama.

Rezidba     http://www.ss-gospodarska-kc.skole.hr/Praktikumi_datoteke/image031.jpg

voćarski praktikum                 ratarski praktikum

P1300094     Opći smer nova staja

Vrtlarski praktikum                 govedarski praktikum

Nakon završetka četverogodišnjeg obrazovanja u smjeru poljoprivredni tehničar fitofarmaceut svojim stečenim znanjem mogu obavljati poslove u prometu repromaterijalom u poljoprivredi, tj. mogu se zaposliti u fitoapoteci, fitokarantenskoj službi, za analizu biljnih materijala i zdravstvenog stanja sjemena, u rasadniku, sjemenarstvu ili u proizvodnji poljoprivredne kulture na vlastitom gospodarstvu, te u tvornici sredstava za zaštitu bilja.

OPĆEOBRAZOVNI DIO                                                                                               STRUČNI DIO:

TJEDNI BROJ SATI

TJEDNI BROJ SATI