Više o upisima:

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2013./2014.

Odluka o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole u školskoj godini 2013./2014.

Popis predmeta posebno važnih za upis

Nacionalni informacijski sustav prijave i upisa u srednje škole.

poveznica na brošuru „Idemo u srednju“

Upisi.hr

SREDNJA GOSPODARSKA ŠKOLA KRIŽEVCI

Milislava Demerca 1

48260  K R I Ž E V C I

KLASA: 602-03/13-08/2

URBROJ: 2137-53-01-13-4

Križevci, 13. ožujka 2013.

Na temelju odredbe članka 53. Statuta Srednje gospodarske škole Križevci ravnatelj škole Josip Bošnjak, dipl.ing. donosi

ODLUKU O IMENOVANJU UPISNOG POVJERENSTVA

ZA ŠKOLSKU GODINU 2013./2014.

I.

Temeljem dopisa Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta od 7. ožujka 2013. godine  KLASA: 602-03/13-06/55, URBROJ: 533-21-13-7 imenuju se članovi upisnog povjerenstva za provedbu postupka elektroničkih prijava i upisa u srednje škole za školsku godinu 2013/2014. kako slijedi:

1. DIJANA JANEŠ, upisna koordinatorica

2. ZORAN VRHOVEC, zamjenik upisne koordinatorice

3. LIDIJA HORVAT, članica

II.

Članovi povjerenstva obavljat će poslove unosa i provjere podataka u sustav NISPUSŠ kao i druge poslove sukladno odredbama Odluke o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole u šk.god. 2013./2014.

III.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja, a biti će objavljena na web stranici Škole.

RAVNATELJ:

Josip Bošnjak, dipl.ing.

SREDNJA GOSPODARSKA ŠKOLA KRIŽEVCI

Milislava Demerca 1

48260  K R I Ž E V C I

UPIS U 1. RAZRED
2013./2014. ŠKOLSKE GODINE

Ostvarujemo programe za koje Srednja gospodarska škola Križevci ima cjelovite prostorne, materijalne i kadrovske uvijete za rad. Programi naše škole jednako su pogodni za obrazovanje djevojaka i mladića.

Srednja gospodarska škola Križevci upisuje slijedeće programe – zanimanja:

1.        POLJOPRIVREDNI

TEHNIČAR

OPĆI

2.        POLJOPRIVREDNI

TEHNIČAR FITOFARMACEUT

3.        MLJEKARSKI

TEHNIČAR

4.        VETERINARSKI TEHNIČAR

5.        MLJEKAR

6.        VOĆAR-VINAR-VINOGRADAR

7.        POLJOPRIVREDNI GOSPODARSTVENIK

8.        MEHANIČAR POLJOPRIVREDNE MEHANIZACIJE

dokaz ispunjenja uvjeta za upis, dokument -liječnička svjedodžba medicine rada- rok dostave 12.7.2013. godine

NAPOMENA:

Za programe u trajanju od tri godine ne utvrđuje se minimalni broj bodova koji su potrebni za upis.

Prema članku 24. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12 i 126/12) učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine ima pravo steći srednju školsku ili stručnu spremu nastavljanjem obrazovanja ili polaganjem ispita.

Učenik može u roku od godine dana od dana završetka strukovnog programa nastaviti školovanje u statusu redovitog učenika.

Ostvarivanje prava na nastavak školovanja uvjetuje se polaganjem razlikovnih, odnosno dopunskih ispita, a način i rokove polaganja ispita utvrđuje nastavničko vijeće.

Za upis učenika u 1. razred vrednuju se i boduju zajednički, posebni i dodatni elementi:

Zajednički elementi:

• prosjeci svih zaključnih ocjena svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja;
  • za programe poljoprivredni tehničar opći, mljekarski tehničar i fitofarmaceut vrednuju se i zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta hrvatski jezik, matematika, prvi strani jezik, biologija, kemija i tehnička kultura,
  • za  program veterinarski tehničar vrednuju se i zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta hrvatski jezik, matematika, prvi strani jezik, biologija, kemija i geografija

Posebni elementi:

• sposobnosti i darovitosti  (što se boduje pod ovim elementima možete pročitati u Odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2013/14).

Dodatni elementi:

• uspjeh kandidata u otežanim uvjetima (što se boduje pod ovim elementima možete pročitati u Odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2013/14).

Na stranicama naše škole možete pronaći poveznice na važne dokumente:

a.         Odluku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole u školskoj godini 2013./2014 .,

b.         Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2013./2014.