O školskom volonterskom društvu

ŠKOLSKI VOLONTERSKI KLUB

SGŠ djeluje kroz volonterski klub, mi profesori  potičemo i educiramo mlade ljude, naše učenike srednjoškolce, na dobrovoljno - volonterski angažman u lokalnoj zajednici kroz razvoj aktivizma, empatije, stvaranja senzibiliteta , solidarnosti te socijalnih vještina kojima će znati prepoznati i sudjelovati u pomaganju i rješavanju problema kako u lokalnoj zajednici u kojoj žive tako i sire.

Naša škola je 2015.godine oformila školski volonterski klub, počeli smo sa desetak učenika, a kako ide kraj nastavne godine taj broje je u stalnom porastu.

Važno je istaknuti da učenici volontirajući razvijaju samopoštovanje, usvajaju nova znanja i vještine te nova poznanstva, osjećaju se korisnima te korisno provode svoje slobodno vrijeme, a neki od njih, volontirajući za druge, stječu nova prva profesionalna iskustva.

Uloga škole, u ovom kontekstu, uključuje:

informiranje učenika o vrijednostima i mogućnostima volontiranja te pružanje podrške

učenicima kod organiziranja aktivnosti unutar i izvan škole.

Maja Postrimovski

VIŠE INFORMACIJA O RADU ŠKOLSKOG VOLONTERSKOG KLUBA